
Er namen 7 VHG leden deel, een deel daarvan samen met (reis-)partner. Het congres vond plaats op de Veterinaire Faculteit van Leon in Noord Spanje. Koffie en lunch konden genoten worden in het café -restaurant direct achter de faculteit.
Het programma bestond uit een Spaans en Engelstalig deel. Voor de niet Spaans sprekenden onder ons was er in het algemene programma zo nu en dan wat teveel Spaans zonder vertaling.

De drie keynote sprekers benoemden allen het werk van histoloog Ramon y Cajal.
Marti Pumarole Batile vertelde uitgebreid over zijn leven en werk. Cajal was een histoloog, die veel betekend heeft voor de ontrafeling van het zenuwstelsel.
Joaquin Sanchez de Lollano Pietro kwam met een uitspraak van Cajal die als het ware al een vooruitblik was op ons huidige one medicine one health concept.
Peter Koolmees besprak de veterinaire bijdrage aan de laboratoriumwetenschappen.
Veel andere bijdrages gingen eveneens over diergeneeskunde vanuit het lab. Daarnaast waren er “vrije communicaties”.
Bij elk congres wordt de Early Career Scholar Award uitgereikt, deze keer gewonnen door Şeun Sedę Williams uit
Nigeria. Hij beschrijft dat hoewel de Britse kolonisator diverse epizoötieën onder controle kon houden, dit niet lukte met de bovine pleuropneumonie. Aanvankelijk keek men neer op de inheemse bestrijdingsmethoden, uiteindelijk moesten de Britten zich aansluiten bij de lokale gebruiken.
WAHVM’s president Alison Skipper reikte de winnaar een certificaat uit.
Als erkenning voor hun buitengewone bijdrage aan de geschiedenis van de veterinaire wetenschap en hun bijzondere verdiensten voor de WAHVM werden Susan Jones en Peter Koolmees benoemd tot erelid van de Associatie. President Alison Skipper onderstreepte deze benoeming door het uitreiken van een fraaie oorkonde. 
Naast de presentaties was er een goed verzorgd cultureel programma. Een aantal bijeenkomsten werd gehouden in Hotel Real Colegiata de San Isodore in de oude binnenstad van Leon. Deze monumentale locatie bleek een uitgelezen plek voor een receptie en voor twee keer een diner.
Er werd een bezoek gebracht aan de kathedraal, waar speciaal voor ons een orgelconcert werd gegeven en aan een klooster, waar een koor voor ons optrad.
De dag na het congres werd besteed aan een bezoek aan een burcht van de Tempeliers en een excursie naar de heel bijzondere bergpieken van Las Medulas waar de Romeinen goud dolven.
